Půjčky v době krize – které jsou výhodné? Pomohou srovnávače půjček

<span>Velmi vhod vám v tomto případě může přijít srovnání půjček, které nabízí řada finančních webů. Najdete na nich nezávislé inzertní katalogy, které srovnávají nabídky půjček napříč trhem. </span> Velmi vhod vám v tomto případě může přijít srovnání půjček, které nabízí řada finančních webů. Najdete na nich nezávislé inzertní katalogy, které srovnávají nabídky půjček napříč trhem.

Již nějakou dobu se hovoří o tom, že se blíží další ekonomická krize. Tuto situaci v poslední době evidentně uspíšila pandemie koronaviru. Řada zaměstnavatelů bude nucena propouštět, pokud ne už nyní, tak v budoucnu, a to z důvodu nižší poptávky po výrobcích či službách.

Mnoho lidí tak může být ohroženo ztrátou zaměstnání, a ačkoliv samozřejmě nikomu nepřejeme nic špatného, může se to stát i vám. V takové situaci možná budete potřebovat půjčit peníze, abyste pokryli nutné náklady. Existují vůbec výhodné půjčky a jak si takové vybrat?

Transparentnější trh s půjčkami, kterému napomáhají i srovnávače

O půjčkách se napsalo mnoho a také v tomto ohledu koluje mnoho zavádějících informací a různých strašáků. Skutečností je, že v dnešní době je trh s půjčkami mnohem transparentnější, než tomu bylo v minulosti. Všechny úvěrové společnosti, včetně těch nebankovních, musí být dnes registrovány u ČNB. Rovněž i pro nebankovní společnosti platí, že musejí nahlížet do registrů dlužníků a zkoumat příjem žadatelů o půjčku.

Z toho vyplývá, že půjčka je dnes v obecné rovině mnohem solidnější produkt, jelikož se z důvodu přísnějších kritérií pročistil trh s poskytovateli půjček a zůstali především ti, kteří mají relativně férové podmínky. Za všech okolností se však při výběru vhodné půjčky musíte dívat na:

  • Výši úroků
  • Výši RPSN
  • Poplatky a sankce

Tato základní kritéria vám na první pohled řeknou, jak je konkrétní nabídka výhodná. Znamená to mimo jiné číst pozorně podmínky každé půjčky, a to zejména když už přijde na uzavření smlouvy s některou z úvěrových společností.

Velmi vhod vám v tomto případě může přijít srovnání půjček, které nabízí řada finančních webů. Najdete na nich nezávislé inzertní katalogy, které srovnávají nabídky půjček napříč trhem. Mohou vám přehledně vedle sebe ukázat i srovnání parametrů, o kterých jsme hovořili výše.

Důležité je hlavně RPSN a pozor na sankce

Psali jsme o zkratce RPSN, což znamená roční procentní sazbu nákladů. Vyjadřuje to celkovou cenu za půjčku, tedy kolik za ni výsledně zaplatíte. Je to ukazatel v procentech, kde jsou zahrnuty například určité poplatky, které mohou být se sjednáním půjčky spojeny. Pokud je tato hodnota v tisících procentech, jedná se o nevýhodné nabídky. Proto vždy musí být RPSN v rozumné výši, jinak se raději poohlédněte jinde.

Na co si dále dávejte dobrý pozor, to jsou nejrůznější sankce. Může se jednat o sankce za nesplácení, ale jsou zde třeba také sankce za předčasné splacení úvěru. Ať už se dostanete do libovolné situace, rozhodně by neměly být sankce likvidační. Opět to neukazuje na příliš dobrou nabídku.

Nechte si ušít půjčku na míru

Každý úvěr má nějaké podmínky, za kterých je poskytován. Také vy pravděpodobně máte nějaká kritéria, podle kterých si budete půjčku vybírat. Rovněž zde vám mohou pomoci srovnávače. Nejen, že vám dle klíčových parametrů vyberou výhodné půjčky, ale také si můžete vybírat podle dalších vlastností, jako je třeba:

  • Výplata peněz v hotovosti
  • Bezplatná první půjčka

A pochopitelně mnoho dalšího. Pro některé klienty může být zajímavá výplata peněz hotově, jinak se tomu říká také půjčka na ruku. Je to vhodné zejména tehdy, pokud potřebujete peníze skutečně okamžitě a v tomto případě si je můžete vyzvednout v síti některé z partnerských provozoven úvěrové společnosti.

Právě v době krize, se může taková možnost okamžitého získání hotovosti rozhodně hodit. Neméně zajímavá může být i možnost získat první půjčku zdarma, tedy bez úroků a RPSN.

Nechte si poradit

Pokud hledáte další nabídky zajímavých finančních produktů, nebo chcete najít výhodnou půjčku, existuje řada finančních webů. Jedním z nich je třeba finmoney.cz s dalšími tipy a nabídkou srovnání půjček. Finanční weby vám poskytnou informace, díky kterým se budete schopni lépe rozhodnout.

Užitečné infomace
Jistá půjčka online
Online žádosti
Kde vzít peníze?