Soukromá půjčka na směnku – peníze v hotovosti do hodiny

<span>Soukromá půjčka na směnku, nabízí možnost získat peníze i bez kontrolování registrů. I lidem v exekuci nebo v insolvenci. Musíte ale počítat s tím, že budete platit vysoké úroky. Často i 50 – 100%, za půjčku třeba jen na 6 měsíců. </span> Soukromá půjčka na směnku, nabízí možnost získat peníze i bez kontrolování registrů. I lidem v exekuci nebo v insolvenci. Musíte ale počítat s tím, že budete platit vysoké úroky. Často i 50 – 100%, za půjčku třeba jen na 6 měsíců.

Půjčit si peníze, když je nutně potřebujete, může být někdy složité. Zvláště, když máte jiné finanční závazky, záznam v registru nebo jste dokonce v exekuci či insolvenci. To vám pak peníze v bance ani u nebankovní společnosti nepůjčí. Řešením této složité situace může být soukromá půjčka na směnku.

Soukromá půjčka na směnku

Soukromé půjčky na směnku nabízí celá řada soukromých osob nebo investorů, kteří tak jsou schopni uspokojit poptávku i od těch žadatelů, co byli odmítnuti v bance nebo u nebankovní finanční společnosti.

Mezi hlavní výhody soukromé půjčky na směnku tak patří především:

  • Půjčka je zpravidla bez nahlížení do registrů
  • Půjčku je možné získat i na exekuci
  • Půjčka je někdy dostupná i lidem v insolvenci
  • Možnost výplaty peněz i v hotovosti na ruku
  • Peníze i bez zástavy nebo bez ručitele
  • Jednoduchá směnka, žádné složité právní podmínky napsané drobným písmem
  • Individuální jednání – méně přísné podmínky než u banky nebo nebankovní společnosti

Půjčka na směnku i v hotovosti

Velkou výhodou soukromých půjček na směnku je také to, že jsou velmi často nabízeny jako hotovostní půjčky. Je obvyklé, že dostáváte peníze v hotovosti ihned při podpisu směnky. Nemusíte tedy řešit bezhotovostní převod peněz na účet v bance.

To se může hodit třeba v situaci, kdy jste v exekuci a máte od exekutora zablokovaný účet v bance, a potřebujete sehnat peníze na zaplacení exekuce, nebo na úhradu běžných výdajů za domácnost.

Kdyby vám poslali půjčené peníze na účet v bance, tak se k nim nedostanete. Když je ale dostanete v hotovosti na ruku, tak vám je exekutor nebo insolvenční správce nevezme.

Půjčka na směnku bez poplatků předem

Pozor ale na to, že v oblasti soukromých půjček na směnku, vystupuje i celá řada podvodníků. Dalo by se říci, že nemalá část inzerovaných půjček na směnku, pro lidi se záznamem v registru, pro ty, co jsou v exekuci nebo insolvenci, patří spíše mezi podvodné půjčky.

Velmi častá je situace, kdy se obrátíte na někoho, kdo nabízí půjčku na směnku, a on po vás bude požadovat zaplacení nějakého poplatku předem.

Někdy to může mít rozumné zdůvodnění. Může být požadován třeba poplatek, za prověření vaší osoby. To je ale maximálně částka několik stokorun (za prověření nějako osoby v registrech exekucí nebo neplatičů se neplatí víc než cca 500 Kč).

Pokud by po vás někdo požadoval zaplacení vysokého poplatku předem. Třeba ve výši několika tisíc korun, pak je to s téměř 100% jistotou, jen nějaký podvod. Hlavní zásadou u soukromých půjček na směnku, je tedy nikdy neplatit nic předem. I kdyby nabízená půjčka vypadala výhodně a lákavě.

Jaké jsou úroky u soukromé půjčky na směnku?

Další věc, se kterou je nutné u soukromé půjčky na směnku počítat, je to, že zaplatíte vysoké úroky.

Není velkou výjimkou, že po vás bude požadován i úrok ve výši 50 – 100%. Půjčíte si tak třeba 100 tisíc korun na 6 měsíců a vracet budete muset 150 tisíc korun nebo i 200 tisíc korun.

To je dáno mimo jiné i tím, že tyto půjčky na směnku, jsou nabízeny rizikovým klientům, u kterých je vysoká pravděpodobnost, že peníze nebudou splácet. Pokud někdo poskytuje půjčky bez kontrolování registrů, lidem v exekuci nebo insolvenci, pak si obvykle řekne o hodně vysoký úrok.

Pokud chcete mnít jistotu, že vás taková forma získání peněz, neuvrhne ještě do větších finančních problémů, měli byste si dopředu velmi dobře spočítat, jestli budete schopní půjčené peníze opravdu včas splatit. Navíc byste na podobné řešení špatné finanční situace, měli přistoupit opravdu jen v krajním případě. Není to příliš výhodný způsob, jak řešit finanční nouzi.

Užitečné infomace
Jistá půjčka online
Online žádosti
Kde vzít peníze?