Půjčka bez rizika – výhodný nebankovní úvěr do 500 000 Kč

<span>Nebankovní finanční společnost ESSOX, nabízí rozumné podmínky pro úvěry až do 500 000 Kč (dá se ale půjčit i jen 10 000 Kč). Půjčky jsou na splátky (od 6 do 84 měsíců). Úrok se pohybuje okolo 15% (záleží na konkrétních parametrech). Vyřízení je možné online, jenom přes internet.</span> Nebankovní finanční společnost ESSOX, nabízí rozumné podmínky pro úvěry až do 500 000 Kč (dá se ale půjčit i jen 10 000 Kč). Půjčky jsou na splátky (od 6 do 84 měsíců). Úrok se pohybuje okolo 15% (záleží na konkrétních parametrech). Vyřízení je možné online, jenom přes internet.

Většina lidí bude asi předpokládat, že nejvýhodnější půjčky, nabízí jen banky. A nebude to úplně mylný předpoklad. Banky zpravidla nabízí nejnižší úroky a poplatky. Ale současně mají i ty nejpřísnější podmínky.  Jsou i jiné, stejně výhodné, nebo i výhodnější půjčky, než ty od banky.

Pro tuto chvíli ale pomineme soukromé půjčky od známých, kamarádů, nebo od někoho z rodiny, kdy si můžete půjčit peníze jen na „dobré slovo“ a velmi často i bez jakýchkoliv poplatků nebo úroků – v rodině se tohle obvykle neřeší. Případně jsou i další půjčky od soukromých osob, výhodnější než ty od banky.

Pokud vám ale nevyhovují nabídky úvěrů od banky, nebo si z nějakého důvodu nechcete půjčovat od bankovní společnosti, pak není ještě nic ztraceno. Existují i nebankovní půjčky, byť některé z nich nemají moc dobrou pověst.

Nevýhodné nebankovní půjčky – jenom lichvářské úroky a vysoké poplatky?

Nebankovní půjčky (od nebankovních společností), nemají příliš dobrou pověst. V médiích se často řeší, že nebankovní půjčky mají vysoké úroky nebo velmi nevýhodné poplatky. Často se mluví o lichvářských půjčkách nebo o „predátorských“ úvěrech.

A je to minimálně z části pravda. Za podobnou nelichotivou pověst, si některé nebankovní půjčky mohou samy. Platí to především pro nejrůznější krátkodobé půjčky před výplatou.

Jedná se o půjčky, kde můžete dostat 10 000 Kč nebo 20 000 Kč, prakticky ihned v hotovosti na ruku nebo během pár minut na účet v bance.

To je velmi lákavá možnost, kterou využívá mnoho lidí, co nemají k dispozici žádnou finanční rezervu. Za podobnou „rychlou půjčku před výplatou“, si ale nebankovní společnost často řekne i o několik tisíc korun.

Velmi zrádné je to, že tyto rychlé půjčky, musí být obvykle splaceny už za pár týdnů (většinou je to maximálně do 30 dnů).

A za půjčku 10 000 Kč často zaplatíte poplatek i 1500 – 2500 Kč. Vracíte tedy celkem i 12 500 Kč nebo i více.

Rozumná nebankovní půjčka – výhodné podmínky jako v bance, na splátky, nízké úroky

Kromě nevýhodných („lichvářských“) půjček, ale existuje i mnoho jiných nabídek, od finančních společností, které stojí mimo bankovní sektor.

Půjčováním peněz, se zabývá i řada velkých a poměrně solidních firem. Jen namátkou můžeme zmínit například společnost Home Credit, Cofidis, nebo Provident.

Jednou ze solidních nebankovních společností, je i ESSOX. Tato finanční společnost, se zaměřuje na dlouhodobější úvěry na splátky. Můžete si půjčit od 10 000 Kč až do 500 000 Kč. A podmínky jsou velmi rozumné, skoro jako do banky.

Půjčka 10 000 Kč na splátky, jen s minimálním navýšením

Abyste si udělali lepší představu, tak si můžeme ukázat konkrétní příklad půjčky – nejnižší možnou částku, což je půjčka 10 000 Kč:

  • U půjčky 10 000 Kč si můžete zvolit splatnost od 6 do 36 měsíců (půl roku až 3 roky)
  • Při splatnosti na 6 měsíců, vychází splátka na 1 735 Kč měsíčně, celkem zaplatíte 10 410 Kč (navýšení půjčky je pouze 410 Kč za půl roku)
  • Při splatnosti na 36 měsíců, vychází splátka na 347 Kč měsíčně, celkem zaplatíte 12 492 Kč (u půjčky na 3 roky je navýšení 2 492 Kč)

Tohle je jen příklad, jak by mohla vypadat nejnižší možná půjčka. U půjčky 10 tisíc korun, se splátkami na půl roku (6 měsíců), vychází roční úrok na 14,01% a RPSN na 14,94%.

Je vidět že společnost ESSOX, je i u takové „mini-půjčky“, schopná nabídnout rozumné podmínky (s klasickými nebankovními půjčkami do 10 tisíc korun se to nedá srovnat, tam se splácí násobně více peněz).

Nebankovní úvěr do 500 000 Kč s nízkými úroky

Maximální možná částka, kterou nabízí společnost ESSOX, je úvěr do 500 000 Kč. Půjčku půl milionu korun, je možné splácet až 84 měsíců (7 roků). I zde budou splátky vycházet poměrně zajímavě:

  • Nebankovní úvěr 500 000 Kč na 7 roků (84 měsíců)
  • Měsíční splátka by vycházela na 9 903 Kč
  • Za 7 roků by se na splátkách zaplatilo 831 852 Kč
  • Celkové navýšení by tedy bylo 331 852 Kč, to odpovídá roční úrokové sazbě 15,90% a RPSN 17,12%

Pokud navíc vezmete do úvahy, že inflace v ČR, byla za minulý rok přes 15%, tak se půjčka s úrokem okolo 15% opravdu vyplatí. Peníze si totiž půjčíte nyní, a většinou je utratíte ihned.

Půjčku ale splácíte v budoucnu, kdy se projeví vliv inflace. Takže vás pak splátky stojí podstatně méně. Pokud byste se snažili peníze šetřit, tak byste o ně naopak kvůli inflaci jen zbytečně přicházeli.

Jaké jsou podmínky pro získání nebankovní půjčky do 500 000 Kč?

Podobně, jako i mnoho jiných nebankovních půjček, i tato se dá vyřídit jen přes internet. Vyřízení úvěru je tedy rychlé a pohodlné. Obejdete se i bez papírových potvrzení a jiných dokumentů.

Pro schválení půjčky toho není ani moc potřeba:

  • Dva doklady totožnosti žadatele (doklady s fotkou, tj. občanka, řidičák, cestovní pas, apod.)
  • Doklad o bankovním účtu – například formou výpisu
  • Doklad o příjmu – stačí zmíněný výpis z bankovního účtu

O půjčku si může požádat kdokoliv, kdo má alespoň 18 roků, a je občanem ČR. Nebo se může jednat i o cizince, který má trvalý pobyt v ČR (a má přidělené české rodné číslo).

Schválené půjčky, jsou vypláceny bezhotovostním převodem na bankovní účet, uvedený v žádosti o úvěr. Využití takto získaných finančních prostředků, je bezúčelové – peníze se dají použít na cokoliv.

Užitečné infomace
Jistá půjčka online
Online žádosti
Kde vzít peníze?